БАХРЕЙН И КАТАР - РОМАНТИЧНИТЕ ПОЛУОСТРОВИ НА АРАБСКИЯ СВЯТ

Novotel Al Dana Resort

Манама, Бахрейн
Запитване
Самолет
8 дни / 7 нощувки
Дати на отпътуване
24.10.2025 г.
HB
Само на 5 минути с кола от международното летище на Бахрейн, Novotel Bahrain Al Dana Resort, луксозен 4-звезден крайбрежен хотел в Манама, е идеална комбинация от почивки и бизнес пътувания. Хотелът разполага с открит плувен басейн с контролирана температура, частен плаж, фитнес център и СПА център.
Код на оферта: 233
Цени от
3195 лв.
1634
Описание
Възможностите за релаксация в Al Dana включват СПА център, предлагащ различни процедури за тяло. Гостите могат да релаксират в хидромасажната вана и парната баня.

Novotel Al Dana предлага 2 заведения за хранене. Ресторант Zytoun, който предлага интернационална кухня, и ресторант La Perle Seafood, който предлага панорамна гледка.

За активен отдих Al Dana предлага фитнес зала и съоръжения за водни спортове като каяк и водна лодка. Dana Resort е на 200 метра от Националния музей и Националния театър.

Стаи:
Всички стаи в Novotel Al Dana Resort са с изглед към басейна, морето или силуета на Манама. Всяко помещение е оборудвано със сателитна телевизия, мини хладилник и работно бюро. WiFi е достъпен безплатно.
Цени
Стандартна стая HB
Дата База Възрастен в двойна стая Двойна стая Единична стая
24.10.2025 г. HB 3195 лв.  / 1634 € 6390 лв.  / 3267 € 3855 лв.  / 1971 €
Програма
ДЕН 1: 24.10.2025 г.
В 10:30 ч. на Летище София, Терминал 2 нашият гид ще ви очаква и в 13:30 ч. с полет на Qatar Airways потегляме за Бахрейн със стоп в Доха (1 ч. и 45 мин. престой). В 20:00 ч. е краткия полет за Манама, Бахрейн. Пристигане в Бахрейн в 20:50 ч., преминаване през граничен контрол където всеки турист заплаща своята виза от 5 BD (или 25 лв. – плащане с карта).
Трансфер до хотел Novotel Al Dana Resort 4*, настаняване, вечеря и нощувка.

ДЕН 2: 25.10.2025 г.
Закуска. В 09:00 ч. ще ви отведем на обиколен тур (включен в цената). Потопете се в богатата история и модерната красота на Бахрейн с този увлекателен градски тур, по време на който ще разгледате някои от най-забележителните места в кралството.
Ще започнем с посещение на една от най-големите джамии в света – Ал Фатех. Изградена с мрамор от Италия, стъкло от Австрия и великолепен купол от фибростъкло, тази джамия не само впечатлява със своята архитектура, но и предлага спокойствие и духовна хармония. Следваща спирка – Bahrain Bay – спирка за снимки. Насладете се на панорамната гледка към съвременния силует на столицата Манама в Bahrain Bay. Тук ще видите емблематични небостъргачи, луксозни хотели и красивата брегова линия – перфектното място за впечатляващи снимки!След това ще се отправим към един от най-големите пазари – Manama souq. Ще имате възможност да се потопите в цветните магазини,да си закупите сувенири, местни лакомства и богат асортимент от други изкушения. На финала на нашата първа разходка в Бахрейн ще ви поканим на вкусен обяд в традиционен ресторант, където ще опитате традиционни бахрейнски ястия. Прибиране в хотела в 13:30 ч.Време за почивка и плаж.Вечеря и нощувка.

ДЕН 3: 26.10.2025 г.
Закуска. Време за почивка и плаж или екскурзия с допълнително заплащане.
ШОПИНГ ТУР НА ДВЕ ЛОКАЦИИ: Каним ви на 4-часов шопинг тур, който ще започне в 09:30 ч. и ще се върнем в хотела в 13:30 ч. Първата ни локация е сук MUHARRAQ. Богат избор на всичко свързано с културата на Бахрейн. Това е мястото където местните посещават за пазар най-често и със сигурност има за всекиго по нещо. След това ще се отправим към хипер маркет RAMEZ, супер изгодни цени за различни стоки – дрехи, аксесоари, храни, козметика. Цена на човек/ при минимум 10 туриста: 145 лв.Време за плаж и почивка. Вечеря и нощувка.

ДЕН 4: 27.10.2025 г.Закуска. Време за почивка и плаж или екскурзия с допълнително заплащане.
КУЛТУРА И ИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО: Едно докосващо преживяване, което ще ви потопи в традициите и историческото наследство на Бахрейн. Първата ни спирка ще бъде Националния музей, където ще ви разкажем за пътя по който е преминал бахрейнския народ в развитието си до наши дни. След това ще ви отведем до един от най-впечатляващите крепости в Бахрейн – Qal’at al-Bahrain Разположена на северозападното крайбрежие на остров Бахрейн, тази древна крепост е едно от най-забележителните исторически и археологически места в страната.
Крепостта е била център на древната цивилизация Дилмун, съществувала преди повече от 4000 години. През вековете тя е била използвана от различни култури – от португалците до ислямски халифати, и е играла важна роля, като търговско и военно средище.Qal’at al-Bahrain е включена в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО и е идеално място за любителите на историята. Посетителите могат да се разходят из добре запазените стени и наблюдателни кули, да разгледат останките от древни жилища и храмове. Siyadi Majlis е един от най-забележителните обекти, включени в „Пътя на перлата“ – културен маршрут в Мухарак, Бахрейн, включен в списъка на световното наследство на ЮНЕСКО. Той е част от комплекса, наречен Музей на перлата, който представя историята на бахрейнската перлена индустрия.Siyadi Majlis е бил традиционна приемна зала, собственост на известното семейство Siyadi – едно от най-богатите и влиятелни семейства в Бахрейн, занимавали се с търговия с перли. Построена през 30-те години на 20-ти век, сградата демонстрира богатството и елегантността на този занаят чрез красиви архитектурни детайли, дърворезба и традиционен бахрейнски стил.Посещението на Siyadi Majlis дава на туристите уникален поглед към живота на търговците на перли и социалната структура на времето.Този обект не е просто историческа сграда, а истински жив музей, който разказва историята на Бахрейн като световен център за перли. Цена на човек/ при минимум 10 туриста: 165 лв.

ДЕН 5: 28.10.2025 г.
Закуска и последен ден, в който да се насладите на галещото бахрейнско слънце и топлите води на Арабско море.
Свободно време. Вечеря и нощувка.

ДЕН 6: 29.10.2025 г.
Закуска от 07:00 до 07:30 ч., готови за напускане на хотела.
08:00 ч. – Трансфер от Хотела до Летище.
11:00 ч. – Полет с Qatar Airways за Доха, Катар.
11:50 ч. – Пристигане на летището в Доха. Трансфер до хотела и настаняване.
15:30 ч. – За всички, които желаят разходка до Сук Уакиф – нашият гид ще ви съпроводи и покаже най-емблематчиния пазар в Катар.
Нощувка.

ДЕН 7: 30.10.2025 г.
Закуска. Свободно време или възможност за допълнителна екскурзия (с доп. заплащане). Нощувка.
10:30 -14:30 1001 АРАБСКИ ПРИКАЗКИ и КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО на Арабския свят.

Един тур, който ще ви потопи в културата, изящната архитектура, автентичния романтичен и приказен свят на Ориента и Катарския народ. Ще започнем с романтика, лукс, богати цветове и една много свързана с Катарския народ и неговите покровители история, която ще ви накара да се почувствате част от приказка на Шехерезада. Ще бъдем специални гости в Sharq Village & SPA by Rotz-Carlton 5*, емблематично място за катарците и техния Емир, както и много тясно свързано с историята и оцеляването на Катарския народ в не толкова далечното минало. Домакините ще ни разкажат за историята на мястото и колко е ценно.

Ще се разходим из прекрасните градини в този приказен свят, след това ще се отпуснем в градините с чаша ароматен и чай. След това ще се отправим към т.нар. Старо Пристанище, което днес е напълно реновирано и едно от най-красивите и предпочитани места от световни блогъри и звезди за снимки и за разходки. Мястото е още по-известно и със името Арабското Санторини.

Когато съберете толкова много красота със сетивата, ще ви отведем към Музея на Ислямското Изкуство – впечатляващата му архитектура създадена от изключителен азиатски архитект ще ви осигури привилегията да се насладите освен на красотата и авангрдните решения, но така и на богатата колекция от изкуство и артефакти от целия Арабски свят. Незбравимо преживяване в една неповторима атмосфера.

Цена на човек: 175 лв./ на човек (при минимум 10 туриста)

Ден 8: 31.10.2025 Доха – София:
Трансфер Хотел – Летище в 04:30 ч. Сутринта
Полет Доха – София в 07:30 ч.
Пристигане в София в 11:30 ч.

Туроператорът има сключена застраховка “Отговорност на Туроператора” по смисъла на чл.97 от Закона за туризма, с полица №: 03700100005794 от 11.04.2025 на „ЗАСТРАХОВАТЕЛНО ДРУЖЕСТВО ЕВРОИНС” АД.
Готов ли си да избереш следващата дестинация?
Свържи се с експерт сега
0889 506 174
02 980 20 50 | info@welcometravel.bg
Индивидуална оферта
Запитване
Адрес гр. София
ул. Искър № 29
Понеделник – Петък: 09:30 - 18:30 ч